FacebookTwitter

Interesanti vēsturiski fakti

Cunami vilnis reiz bija iecerēts kā ierocis

Jau aizsenis cilvēki okeāna piekrastēs laiku pa laikam pārdzīvo dabas parādību, kad cunami viļņi kā nieku aizskalo veselus ciematus un reizēm arī dažu pilsētu. Un nav nekāds brīnums, ka dažam apsviedīgam militāristam ienācis prātā dabas parādību izmantot kā ieroci.

Kuri bija garākie kari pasaules vēsturē?

Pie tiem noteikti nepieskaitīsim Pirmo un Otro Pasaules karu.  Nepieskaitīsim Trīsdesmitgaru un Simtgadu karu. Lielākie cīniņi fiksētajā pasaules vēsturē ir pavisam citi. Kuri? Piedāvajam šo notikumu "top 5". 

Vēl 30 fakti par Otro Pasaules karu

Šis lielais "ģenerālkautiņš" radikāli izmainīja pasaules vēsturi. Nesa ciešanas, nesa dažiem uzvaru, nesa daudzas jaunas atziņas, nesa jaunus militārus risinājumus ieroču frontē. Tostarp šo vēstures posmu padara daudzveidīgāku fakti, par kuriem runāsim turpmāk...

10 interesanti fakti no Otrā Pasaules kara vēstures

Šis lielais karš, kurā tā vai citādi tika ierautas armijas 120 miljonu cilvēku sastāvā no 62 valstīm, deva izšķirošus pavērsienu tālākā vēstures gaitā. Par to runājas un runāsies vēl vairāku paaudžu vēsturnieki. Bet mūsu izklaidei lai ir daži interesanti fakti, kas varbūt ir noklusēti no "lielās" vēstures puses.

Karojām ... un maskējāmies

Maskēšanās vēsture ir visai gara un interesanta. Vismaz divus gadsimtus karotājiem bija aktuāli: maskējoties padarīt sevi neredzamu pretiniekam.

Kā dzima Latvija

Nu jau 98 gadus uz pasaules kartes atpazīstama valsts Latvija. Un aizvadītā gadsimta sākumā bija situācija, kad Latvijas rašanās bija iespējama. Un tā tika izmantota. Ieskats vēsturē.

Fakti, kas jāzina Lāčplēša dienas sakarā

11. novembris ir datums - kad Latvijā ir svinama Lāčplēša diena. Tātad, daži fakti...

Pazemes laivas - tas reiz bija nopietni

Visi esam pieraduši pie zemūdenēm - bet diezin vai kāds atceras, ka bija domas un pat projekti par zemzemes laivām.

Tas kaujas sauciens "Urā"!

Šodien ir stāstījums - zināmā mērā par garīgu lietu. Kā tad radies tas sauciens "urā" brīdī, kad kāds kaislīgs un kauslīgs karaspēks ar joni dodas ienaidnieka virzienā.

Inovācijas no Pirmā Pasaules kara

Šīs pirmais ģenerālkautiņš, ko mēs tagad dēvējam par Pirmo Pasaules karu, ilga no 1914. līdz 1918. gadam. Kas tajā tika arī izgudrots?