FacebookTwitter

Interesanti Militārie Jaunumi

Kā ASV karavīri izmanto taktiskās papildinātās realitātes tehnoloģijas?

Papildinātās realitātes jeb Augmented reality tehnoloģijas ienāk militārā sfērā. Tās var tikt izmantotas taktiskās kaujās reālā laika informācijas apstrādē un atbalsta sniegšanā karavīram labāku lēmumu pieņemšanai.

Pašatjaunojošie materiāli

Līdz šim tikai fantastikas filmās esam ar kompjūtergrafiku darinātus kadrus, kad pēc ievainojumiem bruņas pašas no sevis sadzīst. 

Vēl viens iekarošanas veids - samazināt pretinieka domāšanu

Tas izklausās gan pēc fantastikas, gan pēc sazvērestības teorijas. Izklausās arī tīri ekonomiski, šādam iekarošanas veidam nav vajadzīgas karaspēka miriādes un armijas bruņojuma kalni. Vajadzīga vienkārša informatīva uzbrukuma plāns. 

Pavēles kaujā ir jānodod - gudri

Pavēle kaujā - tas ir rīkojums, ko neapspriež un par ko nediskutē. To zaldāts vai zemākas pakāpes virsnieks izpilda bez stomīšanās. Tā tas pieņemts visu valstu un visu laiku armijās. Pavēlei ir liels spēks, bet gudrai pavēlei ir tālejošas sekas. Kā tikt pie gudras pavēles?

Bezpilotnieks - pārsniedz arī skaņas ātrumu

"Taranis" bezpilota lidojošā ierīce atšķiras ar milzīgu pārvietošanās ātrumu.

Ekzoskelets izstrādās arī enerģiju

Nākotnes karavīru kaujas tērps, kas aprīkots ar papildus iespējām - kustību atvieglināšanai un tiek saukts par "ekzoskeletu" - būs aprīkots ar autonomas enerģijas ražošanas ierīcēm.

Ir ne tikai mikroviļņu krāsns, bet arī mikroviļņu lielgabals

Šāda ierīce tiek gudrota Ķīnā un šī lielgabala galvenie mērķi būs bezpilota ierīces. Jau sešus gadus notiek jaunās ierīces sagatavošana un izmēģināšana.

Dienas kārtībā biodegviela - arī kaujas tehnikai

Pasaulē aizvien lielākas bažas ir par to, ka aptrūksies fosilās izejvielas degvielai. Bet to var ražot arī no augiem. Ko šajā sakarībā dara ASV Pentagonā?

Soļi - Kosmosa iekarošanai

Portlandes (ASV) Universitātē nopietni aizdomājušies - kā iekarot Kosmosu. Tas nav gluži tas pats, kas iekarot kādu kaimiņu valsti. Cilvēcei nu būs jāsakopojas uz pavisam dažiem citiem soļiem - uz dažiem pat no šodienas viedokļa lūkojoties: fantastiskiem.

Lāzers ir labs enerģijas devējs

Līdz šim lāzerus - no rakstnieku fantāzijām un dažiem izmēģinājiem - atpazinām kā iznīcinošus ieročus. Taču šo tehnoloģiju varēs izmantot kā enerģijas pārnešanas efektīvu instrumentu.