FacebookTwitter

Tūrisma pārgājieni / ģērbjamies pareizi

Daudz cilvēki veido savu dzīvi caur hobijiem, starp kuriem kā viens no izplatītākiem ir - doties tūrisma pārgājienos. Par to jau vairākkārt esam rakstījuši blogā. Šodien ir 12 atziņas par pareizo apģērbu pārgājienosTātad...

* Pirms pārgājiena padziļināti izpētam visas pieejamās vietnēs un medijos laika prognozes konkrētām dienām un konkrētām vietām. Pamatā šim apģērbam jābūt tik daudz kārtām, kas ir +1 salīdzinot ar tiem pašiem laika apstākļiem, kad Jūs atrodieties ikdienā jeb pilsētā uz ielas. Pimēram, ja ir agrs rudens - un ikdienā uz ielas esiet vien plānā jaciņā, tad pārgājienā pie tiem pašiem laika apstākliem papildus ir jābūt arī kādam džemperim.

* Jācenšas - lai visi apģērbi būtu elpojoši, t.i. laiž cauri gaisu. Tas nepieciešams, lai ķermenis gājiena laikā nepārkarstu un reizē arī nebūtu aukstuma sajūtas.

* Nekad neko nevaram zināt, un tamdēļ līdzi jābūt kādam ģērba gabalam, kas ir ūdens necaurlaidīgs. Tam vienlaicīgi ir jābūt ērti noņemam. Visu pārgājienu veikt lietusmētelī, tas nav tas labākais variants.

* Apģērbam ir jābūt arī tādam, kas atbaida dažādus kukaiņus. Šodien ir speciāli līdzekļi, kas neļauj visādiem odiem, lapsenēm vai ērcēm pietuvināties Jums. Un ir apģērbi, kas ir piesūcināti ar līdzekliem, kas apkārt izplata insektus atbaidošās smaržas. Par līdzekļiem, kas kukaiņus atbaida - parunāsimies atsevišķi.

* Nepieciešams pievērst uzmanību ērcēm. Laiku pa laikam pārgājiena laikā jāapskatās, vai šie kukaiņi nerāpo pa drēbēm un uz reizi no tām jāatbrīvojas. Ērces uz reizi nepiezīžas, kādu stundu rāpo pa apģērbu. Tamdēļ laiks ir pietiekami, lai šās atrastu un noņemtu.
* Apģērbs pārgājieniem ir jabūt labā kombinācijā ar apaviem. Pieredzējuši tūristi sakās esam - līdzi jāņem vairāki komplekti. Pa vienam - sausai apkārtnei, mitriem apstākļiem un atpūtai.

* Par apaviem arīdzan parunāsimies atsevišķi šajā blogā, bet dāmām noteikti nevajadzētu ņemt līdzi apavus uz papēdīša. Ja nu vienīgi ar nelielu pacēlumu 2-3cm apmērā.

* Obligāti līdzi jebkurā gadalaikā un laika apstākļos jābūt galvassegai jeb cepurēm. Tostarp arī pa vienai - sausam laika, lietainam brīdim. Pārgājienos lietussargs ir stipri neerta parikte. Vējš un krūmi to padarīs grūti lietojamus.

* Vislabāk izvēlēties viegla auduma apģērbus. Tādi, kas nav "smagie". Voiloks, klasiskā vilna un kovilna nebūs tie labākie. Jo, mainoties laika apstākļiem un uz brīdi uzspīdot karstai saulei, tie kļūs lieki un velkami nost. Un noliekami mugursomās, kur jau tāpat ir savi 20-30kg inventāra. Katrs lieks kilograms, tas ir "ienaidnieks" kopējam pārgājienam.

* Plānojot, ko vilkt pārgājienā, visas apģērba kārtas ir jāpārdomā tā, lai tās varētu pa vienai novilkt vai uzvilkt un kopumā joprojām justies ērti. Vislabākais "pirmā slāņa" apģērbs ir plāns krekliņš ar garām rokām. Tas sildīs vēsā rītā, bet vēlāk var pasargāt no ilgstošiem saules stariem vai insektu kodumiem. Virs tā jāizvēlas biezāka jaka, kura šķiet visatbilstošākā konkrētajam klimatam, bet kā "trešais slānis" drošībai jāņem virsjaka, kuras galvenais uzdevums ir pasargāt no vēja un lietus.

* Vislabāk apģērbu pārgājienā ņemt līdz gaišākos toņos. Ideāli - ja tas ir gaiši pelēks. Pelēkums pievel saules starus, kas aukstākās dienās sildīs apģērnu un reizē pašu valkātāju. Un tumšākā laikā gaši pelēkais tonis izdalīsies uz apkārtējās dabas fona, kas noderēs brīžos - ja kāds drusku nomaldīsies no apkārtējiem.

* Nepavisam slikti - ja virs apģērba uzvelkam nelielas jaciņas, kuras nēsā avārijas dienestu darbinieki. Runa ir par tām oranžajām vestēm, kas vēl vairāk izdalās uz dabas fona. Un vēl labāks līdzeklis drošībai pret nomaldīšanos.

* Jebkurā gadījumā vajadzētu (Latvijas apstākļos) atturēties pārgājienā nēsāt īsās bikses un krekliņus ar īsajā, piedurknēm. Tas atkal ir drošībai gan pret kukaiņu kodumiem, gan pret ievainojumiem no zariem vai citiem priekšmetiem.

Ja ievērosim šos nelielos padomus apģērba izvēlē, tad pārgājiens aiz sevis atstās tikai labas atmiņas. Bet- to taču mēs vēlamies, vai ne?

Raksta avots un attēlu (c): https://turism.ru