FacebookTwitter

Top roboti - apsargi

Kad mums notiek vispārēja militārā robotizācija, tad nav nekāds brīnums - ka nupatās sāk piedāvāt arī apsardzes robotu pakalpojumus. Krievijā notiek divu veidu apsardzes iekārtu izmēģinājumi.Krievijas Aizsardzības ministrijā atrādīja diva veida apsarga moduļus, kas netālā nākotnē aizvietos kareivjus apsardzes postenī. Kaujas apstākļos šie roboti tika izmēģināti Raķešu karaspēka daļās. Mācību laikā tika veikts scenārijs, kad "pretinieks" uzbrūk apsargājamam objektam. Un uzbrukums tiek atsists.

Jaunās un robotizētās aizsardzības sistēmas var paaugstināt objekta aizsardzību - jo elektroniskās "acis" ir daudz redzīgākas par cilvēka. Arī citi jūtīgi sensori, kas uzmontēti uz braucošas platformas - strādā labāk par cilvēka maņu orgāniem.

Krievijas Kozeļskas raķešu poligonā tika izmēģināti apsardzes moduļi "МРК ВН " un "СРК".

Pirmais prezentē sevi kā kustoša platforma uz kāpurķēdēm. Uz platformas uzmontēts lielkalibra ložmetējs, ko ērti un ātri var nomainīt ar citu ieroci. Šis robots aprīkots ar telekamerām, kas signalizē par visu notiekošo 360 grādu leņķī. Robotu vada operators no attāluma, bet konstrukcija var strādāt arī bez sasaistes. Lai gan automātiskā režīmā tāds nevar lietot ieroci.

Mašīna tiek veidota uz uzniversālās platformas "Нерехта". Platforma ir universāla, tai var pievieot 18 atšķirīgus moduļus ar iekārtām, kas domāti dažādiem mērķiem. Viena platforma var pārvadāt smagumu lidz 700 kilogramiem. Tamdēļ bez visa pārējā, šādu platformu var izmantot ievainoto pārvadāšanai.

Otra veida apsardzes robots ir stacionārs komplekss, kas sevī ietver novērošanas kameras un šaušanai gatavus ieročus - ložmetēju 12,7mm kalibrā un 40mm granātmetējs. Aparāts var veikt apšaudi 360 grādu leņķī un 400m attālumā. Protams, visu klāj slepenības plīvurs, un sīkākas ziņas par šiem aparātiem nav pieejamas.

---
Protams, ne tikai Krievijā notiek darbs pie apsargu-robotu izstrādes. Līdzīgas iestrādes, kas jau novestas līdz eksperimentālu iekārtu līmenim, ir citās ar militāro tehnologiju attīstītās valstīs. ASV strādā pie "Back Wings" projekta, Lielbritānijā dienas kartībā ir veidot savu universālu apsardzes robotu. Ir līdzīgas ziņas no Francijas, Ķīņas, Indijas. Par tām - šī bloga nākamajos rakstos.

VIDEO


Raksta avots un attēlu (c): https://nplus1.ru/