FacebookTwitter

Taktikas kursā kadeti un zemessargi apgūst vada komandiera kaujas iemaņas

Šogad Aizsardzības akadēmijas Sauszemes taktikas kursā piedalās ne tikai 5.kursa un "Komandējošā sastāva virsnieka pamatkursa" kadeti, bet arī 14 zemessargi, kopā apgūstot vada līmeņa taktiku. Šādi regulārajos spēkos un Zemessardzē tiek radīta vienota izpratne par militāro operāciju plānošanu un apakšvienību vadīšanu.

Zemessargi un kadeti šajā kursā prakstiski nostiprina iepriekš teorētiski apgūstās vada komandiera kaujas iemaņas aizsardzības, uzbrukuma un prettanku operācijās.

Zemessargiem šis ir tikai viens no apmācību posmiem, lai pēc sekmīgi apgūtas apmācību programmas viņi spētu taktiski pareizi vadīt vada līmeņa vienību kaujas laukā, neskatoties uz to, ka viņi nav apguvuši pilnu akadēmisko apmācību, kāda nepieciešama regulāro spēku vada komandierim.

Šāda zemessargu vada komandiera pienākumu izpildītāju apmācība ir sākta pavisam nesen, lai uzlabotu Zemessardzes kaujas spējas un komandējošā, īpaši, jaunākā komandējošā sastāva militārās iemaņas. Pirms šī kursa zemessargi mācās Neintensīvajā jaunākā instruktora kursā.