FacebookTwitter

Staigājošās militārās mašīnas

Militārā tehnika ir daudz un dažāda. Bet ir arī domas, ka tādu varētu veidot kā staigājošo. Te ziņas ir no Ķiņas puses. Ņananjas Universitātē rinda zinātnieki, protams, pēc militāristu pasūtījuma - izstrādā mašīnas, kas nevis brauks, lidos vai peldēs, bet gan ... staigās.

Jau pirms laika zinātnieki inženiera Daja Žinsonga vadībā izsecinājuši - ka staigājošiem kaujas aparātiem arīdzan ir zināmas priekšrocības:
- tie ir manevrētspējīgi;
- pārvar visādus šķēršļus;
- ir klusi pārvietošanās laikā.

Protams, atkal šī militārā tēma ir ar slepenības plīvuru pārklāta. Zināms, patreiz ir izstrādāts eksperimentālais paraugs, kas ir 6 metrus garš un 2 metrus plats - ieskaitot "kājas". Aparātam tādas ir 6, plusā vēl 2 - stabilizācijai šaušanas brīdī. Šādam krabim ir izmēri, kas tos atļauj pārvadāt ar smagajiem kravas helikopteriem.

Tā tas arī iecerēts - šādu mašīn-"krabi" izsēdinās no helikoptera kādā noteiktā teritorijā. Un pēc tam bezpilota režīmā ar vadību no tālienes - pildīs kārtējo militāri uzdevumu. Šādu "krabi" var izkraut arī ļoti šķēršļotā apvidū. Pēc tam tas automātiskā režīmā tas vedīs uguni pa pretiniekiem, plusā pašai ierīcei esot grūti piekļūstamā teritorijā.

"Krabja" arsenālā ir 30mm auto-lielgabals, bet to ir iespējams nomainīt uz citiem šaujamieročiem, neko īpaši nemainot paša krabja konstrukcijā.

Pati iekārta pārvietosies ar "kājām", kuras ir tādai 10. Uzmanīgi liekot pāri šķēršļiem, "krabis" iegūst lielu manevrētspēju un praktisku neaizsniedzamību no pretinieku puses. Pats par sevi saprotams, ierīce tiks vadīta no attāluma - operators virzīs gan "kājas", gan arī uz lafetes uzrīkotos šaujamieročus. Iespējams, ierīci vadīs pat divi operatori - kur viens būs atbildīgs par gaitu, otrs par ugunsieroču šaušanu un precizitāti.

Protams, kā jau katrā projektā - ir vēl daudz kas uzlabijams. Patreiz šai konstrukcijai "kājas" kustas ne visai saskaņoti, tamdēļ "krabis" šodienas versijā derīgs kā bezpilota atbalsta punkts ar šaujamieroču uguni reālajiem karotājiem, kuriem uzdevums ir jāveic stipri šķēršļotā apvidū.

Bet nākotnē tiek izskatīta iespēja veidot īpašus "krabju" vadus, rotas un pat bataljonus. Par to ir pāragri runāt, taču nākotne nav aiz tālajiem vārtiem.
Kopumā citu valstu (ASV, Krievijas, Lielbritānijas...) militārie speciālisti skeptiski raugās uz iespēju radīt staigājamās kaujas mašīnas. Aiz lielas kontrukcijas sarežģītības - saistībā ar kuru mašīnas būs grūti apkalpojamas, taču kaujās viegli ievainojamas - šāda veida "krabju" konstrukcijas netiek izskatītas kā nopietnas prioritāras idejas.

Patreiz izskatās: kaujas mašīnas ar "kājām" tā arī būs vien pieaugušo rotaļas, bet- kas zina?

Raksta avots un attēlu (c): http://gearmix.ru/