FacebookTwitter

Nākotnē iespējami dronu "siseņu" uzbrukumi

Turpinot iespējamo, bet ne "obligāto", nākotnes ieroču apskatu - jāsecina: iespējams arī sīko dronu uzbrukums. Jauns pasākums?Jā, neskatoties uz ļoti minimāliem izmēriem, "kabatas" bezpilota ierīces var būt draudošs ierocis. Tādus var lietot gan diversijās, gan spiegošanā, gan pretinieka kaujas ierīču iznīcināšanā un ne tikai tur. Pie mazizmēra droniem strādā gan Krievijā, gan Ķīnā, gan ASV un vēl dažu valstu militārajos resoros.

* ASV Jūras karaspēka zinātniski - izpētes institūtā jau notiek "bara" dronu izmēģinājumi. Programma pazīstama zem "LOCUST" nosaukuma. Šie droni pēc izmeriem katrs viegli ieiet cilvēka plaukstā, un lielā barā palaisti - šādi uzdveš šausmas pretiniekam. Šādi var pārnest bakteoroloģiskos ieročus, veikt izlūkošanu, dūmu aizsegu un vēl daudzas citas funkcijas.

Šos "siseņus" izšauj no speciālam palaišanas iekārtām. Bet atsist šos mazos dronus ir praktiski neiespejami, jo tie pēc izmēriem ir tik mazi - ka pretraķešu sistēmas neko pret šiem nespēj iesākt.

* "Picobug" sistēmas. Šis nelielais "Picobug" drons māk ne tikai lidot, bet arī staigām pa virsmu līdzīgi kā kukainis. Bez tam, vairāki šādi droni var pārvietot kravas.

* "Black Hornet" - Norvēģijā. Drons "PD-100 Black Hornet " tiek projektēts norvēģu kompānijā "Prox Dynamics " - un ir vismazākais šāda veida robots, kas jau paspējis darboties jau reālos kaujas apstākļos. Tā svars ir vien tikai 18 grami. Tas kopš 2013. gada ir Lielbritānijas bruņoto spēku sastāvā, bet 2015. gada maijā parādījusies informācija - par šo ir ieinteresējušies ASV militāristi.

* Krievu "sienāži". Protams, arī Krievijā notiek mini-dronu izstrāde. Tādus arī plāno izmantot izlūkos un pretterorisma darbībās. "БПЛА" projekta ietvaros tiek izstrādāti vairāku sistēmu droni, starp kuriem mazākais nebūs lielāks par sienāzi. Tomēr Krievijas projektu klāj noslēpumu plīvuris, un inzenieri saka "labāk pārsteigsim pretiniekus kaujā".
---

Vispārīgi runājot - tā varētu būt visai šausminoša nākotnes kauju vīzija, kad cilvēku armijas vietā tiek uzbrukumā sūtīts dronu bars. Pret kuriem šodien nav izgudrotas aizsardzības ierīces. Šodien to nevar iztēloties vistrakākie fantasti, bet rīt jau tā varētu būt ikdiena. Vai ne?

Raksta un attēlu (c) avots: http://warfiles.ru/