FacebookTwitter

Lidojošo motociklu saime pieaug

Vēl viens pārvietošanās līdzeklis būs noderigs armijai.ASV Pentagona speciālistu vadībā uzsākts darbs pie lidojošo motociklu izstrādes kopdarbībā ar angļu kompāniju "Malloy Aeronautics". Vienkārši ir pārņemta ideja no austrāliešu inženiera Krisa Maloja. Inženieris vispirms mēgināja savākt sākuma naudu - lai Austrālijā ražotu lidojošo motociklu sēriju, ko laistu komerciālā pārdošanā visiem gribētājiem. Iecerēts bija: katrs izstrādājums tad maksātu no 40 līdz 60 tūkstošiem ASV dolāriem. Tomēr ar naudas savākšanu inženierim ne visai veicās, toties par projektu ieinieresējās Pentagona vīri, kuri turpina šo izstrādi jau ASV - Merinlendā.

Izstrādes gaitā bija paredzēts radīt lidojošu motociklu jeb angliski saukto par "hoverkopteru" ar labiem tehniskajiem rādītājiem. Tam paredzēts lidot līdz 3 kilometru augstumā, un ar gandrīz 300km stundā ātrumu. Ar vienu uzpildījumu šāds varētu nolidot 150km garu attālumu. Pentagona ģenerāļi redz šādam aparātam perspektīvu - kā labu līdzekli izlūkošanā, kā arī karavīru pārvešanai pa gaisu pāri grūti pārvaramiem iecirkņiem. Arī manevrēšanas iespējas gaisā šim aparātam ir lielākas salīdzinot ar parasto helikopteru.
Kad austrāliešu inženieris Kriss Malojs izgudroja gaisa motociklu, tad bija doma tikai par izpriecu aparāta radīšanu. Bet Pentagona speciālisti jau vēršas ar skatienu nākotnē. Tiek domāts - "gaisa motociklu" ir iespējams vadīt arī no tālienes, kā bezpilota ierīcu. Arī apkalpošanas izmaksas paredzamas zemākas nekā parastajiem helikopteriem. Un angāri šādām ierīcēm būs stipri mazāki un reizē arī lētāki, salīdzinot ar līdzīgām celtnēm lielajiem lidaparātiem.

Jāsaka, ka šī nav vienīgā "gaisa motociklu" izstrādne ASV. Pie līdzīga aparāta strādā arī "Aerofex" kompanijā. Kur pirmo komerciāli izmantojamo lidaparātu gatavojas prezentēt 2017. gadā, tā cena par vienu vienību paredzama 85 tūkstošu dolāru robežās. Tam gan paredzami zemāki tehniskie rādītāji - aparāts varēs 3,7 metru augstumā virs zemes lidot ar 72km stundā ātrumu. Tas dos īpašniekam iztikt bez ceļiem grūti piekļūstamās vietās.

Viss ir procesā, un "lidojošo motociklu" frontē pavisam drīz gaidāmi jaunumi.

Raksta avots un attēlu (c): http://alternathistory.com/