FacebookTwitter

Lidojošie automobiļi vairs nav fantāzija

Lidojošais auto atrisinās problēmu gan ar karaspēka pārvešanu, gan arī ar izvairīšanos no mīnu laukiem. Kas ir tik ļoti svarīgi kaujas apstākļos.ASV AIzsardzības ministrijā izlēma - ka pietiek bezgalīgi palielināt bruņas austotransportam pret mīnām uz ceļa, kā ari nomalēs. Vienkāršāk nedrošos iecirkņus ir... pārlidot. Tā vairs nav fantastika, bet tā ir jau realitāte eksperimentālu eksemplāru līmenī.

Bet pirms tam - "Pentagonā" tika izskatīti vairāki lidojošo auto varianti. Bet iedzīvināšanai uzmēginājuma variantā apstājās pie versijas "AAI".
Pilnajā nosaukumā "Lidojošais transports AAI" būs braucamais rīks ar aprīkojumu 4 cilvēkiem. Lidojošais auto varēs uzņemt 450 kilogramus lietderīgās kravas.

Bet auto pats būs aprīkots ar saliekamiem spārniem, kas līdzīgi kā ASV "X2" helikopteram. Piedevām uz jumta būs uzrīkots velkošs dzinējs. Zemes stāvoklī spārni būs saliekti uz aizmuguri. Taču dažu minūšu laikā auto pārvērtīsies lidojošā aparātā, kurš varēs pacelties un nolaisties pavisam nelielos laikukumos vai šķēršļotā apvidū.

Patreiz iestrādne ir sākuma posmā: vēl nepieciešams izskaitļot- ar kādu ieroci aprikot šādas automašīnas. Kā arī to, kādiem mērķiem šādas hibrīdmašīnas būtu nepieciešamas. Visticamāk, šādas būs parocigas dažādu robežu un perimentru aizsardzibai.Vietās, kur nav aktīvu kauju. 

Tur, kur risinās aktīva karadarbība - tomēr šādas automašīnas būs neparocīgas. Jo ātri mainīgos apstākļos ar lidojošiem auto var gadīties dažādas problēmas. Pagaidām zaldāti pieturas pie viedokļa: labāk helikopteros karot, nevis šādās automašīnās.

Tamdēļ uz šodienu šis projekts ir iesaldēts "neitrālā stāvoklī". Jo citviet pasaulē līdzīgi projekti bijuši domāti un atlikti līdz "labākiem laikiem". Tiek gan domātas jaunas teorētiskas versijas - kas varbūt tiks iemiesotas nākotnē.

Avots un attēlu (c): http://alternathistory.com/