FacebookTwitter

Kā izžāvēt zābakus lauka apstākļos

Jau gandrīz ir izdevies sasniegt mērķi nesamirkušam, tomēr pēdējā brīdī samirkst kājas, kas var beigties ar nelāgu apsaldējumu. Lai izžāvētu zabākus nav ātru risinājumu, tomēr piedāvājam biežāk pielietotos.

Piepildīt, lai mitrums uzsūcas

Izņemiet ārā apavu zoles un novietojiet tās siltā vietā žūšanai. Tikmēr pašus zābakus piepildiet ar sausām lapām, zāles stiebriem vai avīzēm. Kad tie ir samirkuši, izņemiet ārā un ievietojiet atkal sausus materiālus, lai zābaki turpinātu žūt.

Karsti akmeņi

Ugunskurā uzsildiet akmeņus (neizmantojiet upes akmeņus, jo tie sildot var uzsprāgt) un ievietojiet tos zeķēs, pārbaudot vai tie nededzina materiālu. Savukārt piepildītās zeķes ievietojiet zābakos.

Zoļu žāvēšana

Kamēr žūst zābaki, tikmēr laiks ķerties pie zolēm. Saspiediet tās starp audumu vai sausu zāli, mēģinot izspiest ūdeni. Pa nakti turiet tās zem kāda smaguma.

Ugunskurs

Ja nevariet pretoties kārdinājumam zābakus un zoles novietot pie ugunskura žūšanai, tad dariet to, tikai ievērojot distanci no uguns. Karstuma ietekmē āda var sākt plaisāt vai sintētika kust. Savukārt zoles karstumā var kļūt cietas, ko pat vizuāli var nepamanīt.