FacebookTwitter

Ir izstrādāts gudro ieroču standarts

Tiesa, šis standarts tiek ieviests vienā atsevišķi ņemtā valstī - ASV. Tādējādi ierobežojot šaujamieroču apriti līdz šim tik liberālā valstī. Runa ir par ieročiem, kurus varēs lietot tikai to īpašnieki.ASV Tieslietu ministrija pieņēmusi lēmumu ieviest t.s. bāzes likumu, ar kuru ražotāji drīkstēs laist apritē t.s "gudros" ieročus. Pagaidām lēmumam ir rekomendējošs raksturs, likumdošana tomēr ir ASV Kongresa rokās. Tomēr ziņa raisa interesi.

Katru gadu pasaulē notiek milzums noziegumu, kur tiek lietoti zagti ieroči. Tajās pašās ASV, ieroči bieži nokļūst skolēnu rokās. Jaunie cilvēki ar nenosvērtu nervu sistēmu tieši nesenākajos gados aizvien vairāk veic apšaudes, kur iet bojā cilvēki. Jau 2014. gadā ASV tika veiktas izmaiņas ieroču aprites likumos, kas ieroču iegādi un turēšanu padarīja grūtāku. Vienlaikus sācies darbs pie tādiem ieročiem - kas būtu lietošanai pieejami vien tikai īpašniekiem, nevis "trešajām personām".

Dažādi ražotāji risina "gudro ieroču" problēmu pa savam. Tiek piedāvāti risinājumi: 1) nolasīt pirkstu nospiedumus, 2) caur "Bluetooth" sajūgt pistoli ar konkrēto "gudri pulksteni". Visos gadījumos pistole vai arī kāds cits ierocis būs apgādāts ar elektronisko drošinātāju.

Patreiz spēkā kļūst likums - attiecibā uz ieročiem, ko lieto policisti un citi tiesību aizsargājošās institūcijas. Tas tiek darīts, lai "testētu" gan šos ieročus, gan arī likumdošanas izmaiņas. Netālā nākotnē iecerētas veikt ieroču aprites likumdošanas izmaiņas jau attiecībā pret visiem ieročiem.

Jaunā veida pistolēm saskaņā ar likumdošanu ir ierēķināti nelieli izmēri, tas darīts ar mērķi - lai šādus ieročus pārāk nepiebāztu ar elektroniku. Un kopumā nekļūtu neērti caur to, ka tie kļūs smagi un neērti lietošanā. Līdzās tam tiek domāts, lai kādi ļaundari, kas nozaguši šādu "gudro" ieroci, neatkodētu drošības sistēmu. Pat tad, ja ierocis tiek pilnībā izjaukts.

Kopumā "gudrās" pistoles būs aprīkotas ar šādu papildus elektroniku: akumulatoru, indentifikācijas datu nolasītāju un "Bluetooth" moduli.
Jāsaka, pagaidām viss vēl ir eksperimentālā stadijā, un tiek prognozēts - pirmās šīs "gudrās" pistoles ASV policijas rokās varētu nonākt 2017. gadā. Kur turpināsies šo testēšana ar mērķi tālāk tās uzlabot.

Raksta avots un attēlu (c): https://nplus1.ru/