FacebookTwitter

Igauņi ieslēdzas bezpilotu kaujas aparātu saimē

Mūsu ziemeļu kaimiņi prezentē savu no attāluma vadāmo kaujas ierīci.Jā, un šī ierīces tika izmēģināta karaspēka mācībās "Sudraba bulta", kas oktobra izskaņā notika tepat Latvijā.

Šim no distances vadāmajam aparātam iedots nosaukums "THeMIS", izstrādātājs ir igauņu kompanija "MILREM". Šis bezpilotnieks paredzēts kaujas uzdevumiem sauszemes karaspēkā.

Kā vēsta izstradātāju informācija, tad "THeMIS " var nest bruņojumu vismaz 750 kilogramu smagumā un var pa šķēršļotu apvidu pārvietoties ar 24 km stundā. Kaujas mašīna ir universāla, to iespējams pielāgot dažādiem ieroču veiciem, kā arī dažādiem vadīšanas modeļiem. To varēs vadīt gan ar kodētiem radioviļņiem, gan ar bezvadu infrasarkaniem stariem, gan arī iestādīt daļēji autonomā režīmā.

"THeMIS" darbināsies gan ar dīzeļdegvielu, gan arī ar elektrību - kas barosies no lielas jaudas akumulatora. Kopumā šī izstrādne tiks piedāvāta sauszemes karaspēkam. Un - ne tikai Igaunijā. Izstrādātāji piedalās daudzos tenderos (konkursos), kur izstrādnes modelis tiek piedāvāts kā nākamais sērijveida produkts. Ir panākumi konkursos Āzijas valstīs, piemēram, Kazahstānā. Nākotnē "THeMIS" ierīci paredzēts attīstī, piemēram, to gatavojot "bara" uzbrukumam. Kur vairākas mašīnas uzdevuma izpildei "sazināsies" savā starpā un koordinēs šaujamieroču uguni.

Tā vai citādi - šai ierīcei paredzama nākotne.

Avots un attēlu (c): http://www.army-technology.com/