FacebookTwitter

Droni pārveidosies par superdroniem

Superdroni - tā ir bezpilotnieku paaudze, kas būs pielāgoti visiem elementiem. Tādi lidos, peldēs, būs zem ūdens un pat lēkās pa zemes virsmu.Ar šādu superdronu koncepciju nākuši klajā ASV Kalifornijā bazētā "Sandia" laboratorijas inženieri. Izstrādnes oficiālais nosaukums ir "Multi modulārais bezpilota koncepts". Un pārvietoties dažādās vidēs tas varēs - pateicoties savas kanstrukcijas transformācijai.

Piemēram, tā lidojošie spārni pārveidojas par zemūdens airiem. Un, kad tas nokļūst uz sauszemes, tad spārni pārveidojas par riteņiem. Turklāt tādi ļaus arī veikt lēcienus 10 metru augstumā virs zemes. Ierīci vadīs operators no pietiekami liela attāluma. Iespējama būs arī programmas autonoma vadība dronu un lielāku bezpilotnieku "bara uzbrukumā".

Šāds bezpilotnieks var aizvietot veselu rindu citu "tradicionālu" kaujas ierīču un veselu kaujinieku bataljonus. Protams, šāda universāla dronu modifikācija iesākumā nepildīs kaujas aparātu, bet būs nodarbināti izlūkošanā un dažādu objektu perimetru "apgaitā".

Uz doto brīdi "Sandia" laboratorijā izstrādāta pirmais šāda aparāta variants, kas daļēji izmēģināta lauku versijā. Laboratorijā ir pārliecināti, ka šādam aparātam ir liela nākotne. Un tāds būs neaizvietojams nākamo karu apstākļos. Tāds varēs darboties dažādu speciālu uzdevumu ietvaros.


Tas lielais trūkums pagaidām šai izstrādnei ir - tam transformējoties dažādās vidēs, tiek atmestas dažādas konstrukcijas daļas. Kas nu ir neatgūstami zaudējumi. Vienvārdsakot, patreizējā versijā šā aparāta darbība pārvēršas dārgā viemvirziena kustībā. "Sandia" laboratorijas speciālisti uzsākuši sarunas ar ASV armijas pārstāvjiem par iespeju ražot so ražot vispirms līdz pirmajam prototipam, ko vēlāk varbūt varētu attīstīt līdz sērijveida ražošanai.

---
Darbs pie šāda aparāta izveidas turpinās. Bet jau zināms, ka šāda "universāla" bezpilotnieku koncepcija ir uzņemta ASV militārās vadības nākotnes izstrādes buķetē. Tā ideja ir iepatikusies, ASV to realizēs. Un pārējā pasaulē varbūt sekos? Universālo bezpilotnieku sāga tikai iesākas.


Video.


Raksta avots un attēlu (c): http://gearmix.ru/