FacebookTwitter

Domām ir liels spēks - kaujas laukā

Un Ķīnā to ir uzķēruši jau pavisam reālā formātā. Šajā valstī nopietni izskata ideju kaujas robotu vadīšanu ar domu spēku.Kā zināms...

* Cilvēkam nervu impulsi ir kā nelielas strāvas plūsmas.

* Bet strāvas, ka zināms no fizikas, izplata apkārt magnētisko lauku. Nelielu, bet izmērāmu ar jūtīgiem aparātiem.

* Zinātnieki izpētījuši, ka šis nelielais cilvēku magnētiskais lauks mainās atkarībā no domu intensitātes.

* Atliek tikai šīs cilvēka izstarotās frekvences pētīt un klasificēt.

Tātad, Ķīnas kara akadēmijas kursantus apmāca šajā jaunajā kursā - domām iedot spēku. Vizuāli tas izskatās sekojoši: kursantiem uzvelk speciālas ķiveres. Tās aprīkotas ar speciāliem pievadiem, kas ved uz pastiprinātātājiem. Tie savukārt aprīkoti ar raidītājiem.

Attiecīgi netālu ir roboti ar uztvērējiem, kas pieņem šos radiosignālus. Nesen tika preses pārstāvjiem turpat Pekinā nodemonstrēts, ka ar domu spēku jau ir spēts pagriezt robotus pa labi, un pa kreisi, pagrozīt galvas dažādos virzienos, kā arī spēju paņemt un pacelt dažādus priekšmetus.

Protams, šīs komandas no robotu puses vēl izpildās nedzīviski, lēnām un ar "piespiešanos". Tomēr darba lauks ķīņiešiem ir atvērtes. Un- ne tikai ķīniešiem. Šo pieredzi uzmanīgi pēta ASV, Krievijā, Lielbritānijā. Kur ir potences netālā nākotnē veidot līdzīgas tehnoloģijas. Kā jau militārajā rūpniecībā pieņemts - visu klāj noslēpumainība. Tamdēļ arī par šo izstrādni ziņas pagaidām ir skopas.

Gandrīz lieki teikt, ka domu spēks reizēm var materializēties. Un te ir viens jau gandrīz sataustāms spēks. Jācer vien uz politiķu gribu, lai šis izgudrojums nenokļūtu nepareizās rokās. Un nekad netiktu pielietots kaujas laukā.

Jo - šo tehnoloģiju caur tiem pašiem robotiem iespējams pielietot miera laikos. Vietās, kur apdraudēta cilvēku dzīvība, vai arī darba apstākļi nav piemēroti dzīvu cilvēku darbībai.

Raksta avots un attēlu (c): http://gearmix.ru/