FacebookTwitter

Bezpilotu tanki - virzās uz nākotni

Jau aizvien skaidrāka ir tendence: hipotētiskās nākotnes kaujās dosies visdažādākie no attāluma vadāmie aparāti. Turpinam par - tankiem bez apkalpes.Protams, šādas kaujas mašīnas tiek fantazētas un jau pat plānotas vairākās pasaules valstīs ar lielāko militāro spēku. Mūsu rīcībā ir ziņas par Krievijas un ASV izstrādnēm šajā jomā.


Tātad - Krievijā.
Jaunākā tanka "Армата" modifikācija jau no 2018. gada kļūs par bezpilota un no attāluma vadāmu rīku. Tāds tiek gatavots korporācijas "Уралвагонзавод (УВЗ)" rūpnīcā. Kā zināms turpat jau sekmīgi tiek gatavota bezpilota režīmā vadāma ugunsdzēsēju mašīna uz reālā tanka T-72 bāzes.

Kopumā Krievija ir pasaulē vadošā valsts arī šodien - tanku ražošanas intensitātē. Vienkāršākā valodā runājot - katru dienu pa rūpnīcas vārtiem iznāk viens tanks.

"Bezpilota "Армата" - tā ir nākotnes mašīna, un par to nešaubāmies. Tā noderēs gan miera laikiem, gan arī militārām vajadzībām", tā uzskata korporācijas vadība.

Kopumā tiek domāts attīstīt 28 bezpilota modifikācijas uz T-72 tanka bāzes. Lielākā daļa no jaunajām mašīnām kalpos miera vajadzībām. Jau pieminētajā ugunsdzēsībā, gan arī kalnrūpniecībā, gan arī darbam ekstremālos apstākļos - kur cilvēki nevar uzturēties, neapdraudot dzīvību sev.

Tāds tanks būs ar jaudu 1800 zirgaspēki, un tas varēs šaut ar visa veida 125mm šāviņiem. Un būs vadāms ar bezvadu radiosignāliem no vairāku kilometru attāluma. Protams, visas militārās ziņas jaunās kaujas mašīnas sakarā ir slepenes. Un vismaz pagaidām nekas vairāk par šo iestrādni netiek ziņots.


---

Un - ASV.
"Pentagons" arī turpina savu bezpilota militāro mašīnu izstrādni. Turklāt arī stipri lētākā versijā. Amerikāņu ģenerāļi jau paspējuši aprēķināt, ka šādas mašīnas ražošanas izmaksas būs 1/10 no Krievijā izstrādātās "Армата" versijas. Amerikāņu modelis "Ripsaw-MS2", kas tiek konstruēts kompanijā "Howe&Howe Technologies", varēs pa līdzenu apvidu pārvietoties par ar 128km stundā ātrumu. Protams, tas ar mazāku ātrumu darbosies arī stipri šķēršļotās teritorijās. Un, pats par sevi saprotams, arī ļoti sarežģītos laika apstākļos. Tostarp uz visai stāvām nogāzēm, pilsētas apstākļos.

Šī bezpilota mašīna uz kāpurķēdēm varēs veikt veselu rindu uzdevumu: konvoju aizsardzību, pretinieku atsevišķu ugunspunktu iznīcināšanu, vilkt citu tehniku (teiksim, citus tankus uz remontdarbnicām), perimetra aizsardzību un apsardzību, patrulēšanai uz valstu robežām, atmīnēšanas operācijām.

 


---

Protams, šādas bezpilota un uz tanku bāzes ierīces visticamāk, tiks lietotas miera mērķiem. Un vairs nav tālu laiks, kad tankisti kļūs par bezdarbniekiem. Šī bezpilotu tanku tēma nav izsmelta.
Avoti un (c) attēlu avoti: http://tvzvezda.ru/